12bz BIP
Aktualności
Poniedziałek, 16 lipiec 2018 r.
26.07.2017
Szczecin. Harcerze 5 Krakowskiej Drużyny Harcerzy Cyklon im. Hetmana Stefana Czarnieckiego z Krakowa w ramach obozu harcerskiego odwiedzili Błękitną Brygadę.

 

26 sierpnia br. (środa) przed bramą koszar 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie pojawiła się grupa  harcerzy 5 KDH  którą dowodził przewodnik Piotr Radkiewicz.. Harcerze  z Krakowa w dniach 09.07-06.08.2017 r.  przebywają w ramach zgrupowania w miejscowości Zdbice k. Wałcza, gdzie czynnie wypoczywają.  W środę,  pomimo deszczowej pogody,  przybyli do naszych koszar, by spotkać się z żołnierzami.

Wizyta trwała ponad dwie godziny. W jej trakcie harcerze poznali historię Błękitnej Brygady, „posmakowały” tak zwanego rygoru wojskowego oraz zwiedzili Salę Tradycji jednostki. Jednak najważniejszym punktem wizyty  było spotkanie z uzbrojonymi po zęby żołnierzami 1 batalionu Legionów. Z początku trochę nieśmiało nasi goście  podchodzili do żołnierzy. Jednak po kilku zachętach ciekawość wzięła górę. Każdy element wyposażenia „Legionistów” i każdy egzemplarz broni , wraz z Kołowym Transporterem Opancerzonym Rosomak zostały przez harcerzy szczegółowo poznane - i to jak przyznają sami żołnierze – dosyć dobrze. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń harcerze opuścili koszary 12 Brygady  Zmechanizowanej.