12bz BIP
Aktualności
Poniedziałek, 16 lipiec 2018 r.
28.07.2017
Ponad 18 litrów krwi oddali żołnierze Błękitnej Brygady podczas akcji zorganizowanej w stargardzkich koszarach 12. Brygady.

 

W odpowiedzi na apele Centrów Krwiodawstwa na dramatyczne zapotrzebowanie na krew w dniu 27.07.2017 w „białych koszarach” w Stargardzie odbyła się akcja krwiodawstwa. Jak za każdym razem żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej nie pozostali obojętni. Mimo sezonu urlopowego i codziennych obowiązków do oddania krwi zgłosiło się 45 dawców. 

Zakwalifikowało się 41 osób tj.: 39 żołnierzy, 1 pracownik cywilny wojska i 1 mieszkaniec Stargardu nie związany z wojskiem. Ułańska kropla krwi , bo pod takim hasłem zorganizowano akcję przyniosła 18,450 ml – „Jest to duży zastrzyk tego drogocennego  leku dla naszej stacji za co serdecznie dziękuje organizatorom a przede wszystkim dawcom” - mówił major lekarz Arkadiusz Szymczak,  kierownik stacji terenowej Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie . Jest to już kolejna akcja zorganizowana przez  żołnierzy skupionych w Wojskowym klubie HDK PCK „Saper” , działającego na terenie garnizonu Stargard.

 
Tekst: sierż. Jacek Łagiewka
Zdjęcia: Archiwum HDK PCK Saper.