12bz BIP
Aktualności
Poniedziałek, 18 czerwiec 2018 r.
14.09.2017
W środę 13 września 2017 r. żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej oraz wydzielonych pododdziałów z innych jednostek wojskowych 12 SDZ rozpoczęli ćwiczenie pk. RYŚ-17.
Kilkuset żołnierzy ze sztabu i pododdziałów Błekitnej Brygady, jak również z innych jednostek wojskowych 12 DZ uroczyście rozpoczęły udział w ćwiczeniu pk. RYŚ-17 w kilku miejscach Polski północno – zachodniej. Ćwiczenie to będzie ostatnim sprawdzianem skrupulatnego przygotowywania żołnierzy do największego wyzwania szkoleniowego w tym roku, z jakim zmierzy się Wojsko Polskie tj. ćwiczeniem pk. DRAGON-17.
 
Na uroczystej zbiórce zorganizowanej na poligonie drawskim Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generał dywizji Rajmund T. Andrzejczak przedstawiając kierownictwo ćwiczenia omówił zasadnicze cele ćwiczenia i zadania, stojące przed kierownictwem oraz głównym ćwiczącym - 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów ze Złocieńca.

Generał Andrzejczak życzył żołnierzom sukcesów w realizacji zadań na jak najwyższym poziomie, a następnie zaznaczył - „… ćwiczenie RYŚ-17 jest częścią dużego przedsięwzięcia szkoleniowego, jakim będzie ćwiczenie DRAGON-17. Pamiętajcie, że naszym zadaniem jest być zawsze gotowym do tego, do czego nas Ojczyzna przygotowuje i do tego, czego od nas wymaga w czasie pokoju, kryzysu i w czasie wojny”.
 
Tekst: por. Błażej Łukaszewski
Zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski, st. chor. szt. Artur Walento