12bz BIP
Aktualności
Poniedziałek, 18 czerwiec 2018 r.
21.09.2017
Pożegnanie czterech doświadczonych żołnierzy.
21 września br. ze służbą w pododdziałach 12 Brygady Zmechanizowanej pożegnało się czterech doświadczony żołnierzy: kapitan Marcin MALKOWSKI z sztabu 12 BZ, sierżant Sławomir PĘDZICH z 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej "Legionów", plutonowy Daniel SKWIRUT, oraz starszy szeregowy Rafał PARZYŃSKI z batalionu dowodzenia. W obecności pocztu sztandarowego i żołnierzy 12 Brygady Zmechanizowanej odchodzących pożegnał w zastępstwie Dowódcy Brygady szef szkolenia -podpułkownik Mariusz OSTAPIAK.
Po odczytaniu przez kapitan Monikę MATUSZCZAK stosownych decyzji personalnych i rozkazów podpułkownik Mariusz OSTAPIAK podziękował żołnierzom za  wzorowe  wykonywanie  zadań w poszczególnych pododdziałach i życzył wszelkiej pomyślności oraz  żołnierskiego szczęścia w nowych miejscach służby.

Każdy z odchodzących, w krótkich żołnierskich słowach podziękował  obecnym dowódcom na pożegnaniu za doświadczenia, które zdobył dzięki swoim przełożonym jak i swoim podwładnym. Po wpisach do Księgi Pamiątkowej i życzeniach od obecnych na ceremonii oficerów, podoficerów i szeregowych z Błękitnej Brygady ostatnim  akcentem czwartkowego pożegnania były pamiątkowe zdjęcia z jego uczestnikami.