12bz BIP
Aktualności
Piątek, 17 sierpień 2018 r.
31.10.2017
W dniach: 26 i 31 października żołnierze Błękitnej Brygady pożegnali: majora Leszka Matysiaka oraz starszego sierżanta Macieja Kujawę.

Major Leszek Matysiak rozpoczął służbę w 1988 roku, jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. W październiku 1992 roku rozpoczął służbę w 26. Brygadzie Zmechanizowanej w Trzebiatowie.
W 12. Brygadzie Zmechanizowanej pełnił służbę na stanowisku Szefa Sekcji Wychowawczej od 2011 roku. 31 października br. major Leszek Matysiak zakończył służbę zawodową.
Na Sali Tradycji Błękitnej Brygady w imieniu Dowódcy Brygady pułkownik Artur Blicharski, podziękował majorowi za służbę, oraz życzył wszelkiej pomyślności oraz szczęścia w życiu prywatnym.

Starszy sierżant Maciej Kujawa zawodową służbę wojskową rozpoczął w 2004 roku w Ośrodku Szkolenia Kierowców.
Od września 2004 roku do września 2005 roku uczęszczał do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. Od 2005 roku zawodową służbę wojskową pełnił w 12. Brygadzie Zmechanizowanej na stanowiskach: dowódca drużyny w 1. batalionie piechoty zmotoryzowanej „Legionów”, podoficer sztabowy w zespole wsparcia teleinformatycznego. W czwartek, 26 października br. na Sali Tradycji 12. Brygady Zmechanizowanej pożegnaliśmy  starszego sierżanta Macieja Kujawę.
Po odczytaniu przez kapitan Monikę Matuszczak stosownych decyzji personalnych i rozkazów, w imieniu Dowódcy
12 Brygady Zmechanizowanej – Szef Sztabu - pułkownik Dariusz Wojtkowiak, w krótkich żołnierskich słowach podziękował żołnierzowi za wzorową służbę i życzył wszelkiej pomyślności oraz żołnierskiego szczęścia na nowym stanowisku służbowym.


Życzymy  dalszych sukcesów  oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym oraz osobistym!

Zdjęcia i tekst: por. Bartłomiej Kulesza

fotogaleria: