12 Brygada Zmechanizowana

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
09 października 2018
VIII Festiwal Modelarski
Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie jest jednym z największych muzeów technicznych w Polsce, dlatego wśród licznych wystaw w dniach 06 – 07.10.2018 r. pojawiła się również wystawa powiązana tematycznie z wojskiem.


W ramach VIII Festiwalu Modelarskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci PAPRYKARZ 2018 w szczecińskim muzeum zaprezentowano liczne modele statków, samolotów, pojazdów kołowych i gąsienicowych.


Dużą popularnością wśród zgromadzonych cieszył się model kołowego transportera opancerzonego Rosomak, ale jeszcze większą ciekawość wzbudził prawdziwy Rosomak stojący przed wejściem do muzeum, który wręcz był oblegany przez młodzież.


Zadowolenia z wykonanej ciężkiej pracy modelarskiej nie krył autor modelu Rosomaka Piotr Wit. „Jako Szczecinianin zrobiłem go z myślą, żeby przedstawiał pojazd, który jest na wyposażeniu 12 Brygady Zmechanizowanej, dlatego też jest tak pomalowany i posiada numer rejestracyjny  wozu, który można było zobaczyć na jednym z pokazów.  W zeszłym roku wystawiłem go na nieoficjalnych mistrzostwach świata w Anglii i otrzymałem za niego złoty medal w kategorii pojazdów kołowych po 1945 roku” – podkreślił Piotr Wit.

Tekst: por. Błażej Łukaszewski
Zdjęcia: szer. Piotr Pytel

Dołączona galeria zdjęć: VIII Festiwal Modelarski
generuj pdf
Kontakt

12 Brygada Zmechanizowana
Wojska Polskiego 250
70-904 Szczecin
tel. 261455349
fax. 261455101
12bz.rzecznik@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane