12 Brygada Zmechanizowana

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
12 października 2018
Podoficer i Szeregowy Roku "Błękitnej" Brygady
W szeregach 12 Brygady Zmechanizowanej służbę wojskową pełni wielu wybitnych podoficerów i szeregowych z wielkimi osiągnięciami, dlatego w piątek 12 października br. przeprowadzono wybór tych „najlepszych z najlepszych”.


Komisja pod przewodnictwem Starszego Podoficera Dowództwa 12 Brygady Zmechanizowanej starszego chorążego sztabowego Tomasza Fudalego nie miała łatwego zadania. Do rywalizacji o miano „Podoficera Roku” i „Szeregowego Roku” stanęli reprezentanci wszystkich pododdziałów „Błękitnej” Brygady.


W trakcie spotkania scharakteryzowano wszystkich pretendentów oraz przedstawiono liczne osiągnięcia szkoleniowe, sportowe, ukończone kursy specjalistyczne, wyróżnienia, działalność społeczną i charytatywną, uczestnictwo w misjach zagranicznych, a także zainteresowania żołnierzy ubiegających się o miano tego najlepszego.  


Liczne dyskusje, wnikliwe analizy oraz nietuzinkowe osiągnięcia zaprezentowanych kandydatów miały ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji przed ostatecznym głosowaniem.


W wyniku długiej analizy wszystkich kandydatów, dokonano wyboru – „Podoficerem Roku” 12 Brygady Zmechanizowanej został kapral Krzysztof Rozicki z 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej, natomiast „Szeregowym Roku” wybrano szeregowego Witosława Bogulskiego z 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej.

Swoimi refleksjami z wygranego konkursu podzielił się „Podoficer Roku” kpr. Krzysztof Rozicki, który wśród żołnierzy „Błękitnej” Brygady jest szeroko znany z uczestnictwa w licznych zawodach poświęconych sportom ekstremalnym i kulturystyce, a także ze współpracy w organizacji zbiórek charytatywnych. „Do tego rodzaju konkursu chyba nie da się przygotować. To wynika z mojej długoletniej, nienagannej służby oraz wyboru żołnierzy, którzy na mnie głosowali. Poziom wśród podoficerów był wysoki, dlatego bardzo dziękuję za głosy oddane na mnie” – podsumował kpr. Rozicki.

Dużym zaskoczeniem dla szeregowego Bogulskiego było odniesione zwycięstwo w konkursie o miano „Szeregowego Roku”, dlatego nie ukrywał, że jest to dla niego miła niespodzianka, co będzie stanowić dodatkową motywację do realizacji kolejnych planów w przyszłości. „Tegoroczna konkurencja była na bardzo wysokim poziomie, w związku z czym w najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczałem, iż to właśnie ja zajmę I miejsce w kategorii szeregowego. W kolejnych latach zamierzam rozwijać moje zamiłowanie do służby wojskowej i pogłębiać zdobytą już wiedzę poprzez dalsze szkolenia oraz ukończenie szkoły podoficerskiej” – zaznaczył szer. Bogulski. Tekst i zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski

Dołączona galeria zdjęć: Podoficer i Szeregowy Roku "Błękitnej" Brygady
generuj pdf
Kontakt

12 Brygada Zmechanizowana
Wojska Polskiego 250
70-904 Szczecin
tel. 261455349
fax. 261455101
12bz.rzecznik@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane