12 Brygada Zmechanizowana

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 listopada 2018
Morskie oblicze Anakondy
Międzynarodowe ćwiczenia o tak dużej skali jak ANAKONDA-18 są doskonałą okazją dla żołnierzy, aby sprawdzić obowiązujące procedury, poziom wyszkolenia oraz możliwości posiadanego sprzętu.


Z tych powodów 12 Brygada Zmechanizowana otrzymała zadanie zrealizowania przemieszczenia w środku nocy z 11 na 12 listopada br. do Portu Wojennego w Świnoujściu, aby załadować sprzęt wojskowy i drogą morską podążyć w kierunku Gdyni.


Zadanie to na pozór wyglądające łatwo wymaga skoordynowania wielu przedsięwzięć logistycznych, dlatego cała operacja musi być bardzo szczegółowo oraz dokładnie zaplanowana. Działając od tygodnia na dość dużym zmęczeniu i śpiąc średnio po kilka godzin dziennie bardzo łatwo jest o błędy, które mogą być bardzo niebezpieczne w skutkach.


Pomimo trudnych wyzwań ćwiczenia ANAKONDA-18 żołnierze pokazali swój wysoki poziom wyszkolenia oraz zaangażowania, a wszystkie czynności wykonano prawidłowo. Tym sposobem kolejny raz dowiedziono bardzo dobrej współpracy Wojsk Lądowych oraz Marynarki Wojennej, dlatego żołnierze „Błękitnej” Brygady są wdzięczni marynarzom za bezpieczny transport, a zarazem ciekawą przygodę.


Tekst: por. Błażej Łukaszewski
Zdjęcia: plut. Radosław Dominowski, szer. Piotr Pytel

Dołączona galeria zdjęć: Morskie oblicze Anakondy
generuj pdf
Kontakt

12 Brygada Zmechanizowana
Wojska Polskiego 250
70-904 Szczecin
tel. 261455349
fax. 261455101
12bz.rzecznik@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane